Real podniósł się z kolan w szalonym meczu, Kroos masterclass

Toni Kroos
Toni Kroos fot. PressFocus

Real Madryt rzutem na taśmę zremisował w meczu 35. kolejki La Liga z Sevillą 2:2. Tym samym zawodnicy Los Blancos legitymują się 75 punktami na koncie, plasując się na drugiej pozycji w ligowej stawce. Na czwartej lokacie z dorobkiem 71 oczek zadomowiła się drużyna Julena Lopeteguiego.

Real z celem kontynuowania serii ligowych zwycięstw

Real Madryt przystępował do starcia z Andaluzyjczykami, chcąc zwiększyć swoje szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Jednocześnie podopieczni Zinedine’a Zidane’a liczyli na wykorzystanie sobotniej straty punktów Barcelony z Atletico Madryt i zrehabilitowanie się za odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Tymczasem Sevilla miała zamiar na dobre włączyć się do gry o mistrzostwo La Liga.

Po raz pierwszy piłka w siatce wylądowała szybko, bo już w 12. minucie, gdy Karim Benzema popisał się celnym strzałem. Trafienie Francuza nie zostało jednak uznane po weryfikacji VAR, bo chwilę wcześniej na pozycji spalonej znajdował się Álvaro Odriozola. Tymczasem w 22. minucie Fernando wyprowadził gości na prowadzenie, oddając celny strzał z lewej nogi.

Wyścig żółwi nadal trwa

Po zmianie stron emocji w Madrycie nie brakowało. Najpierw w 53. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, po której rzut karny należał się Królewskim. Ostatecznie gwizdek sędziego milczał. Z kolei w 67. minucie do wyrównania doprowadził Marco Asensjio i mieliśmy rezultat 1:1. Radość z gola trwała w szeregach Królewskich do 78 minuty, gdy po dotknięciu piłki przez Militao jedenastkę wykorzystał Ivan Rakitić i Sevilla prowadziła 2:1.

Świetna końcówka sprawiła natomiast ostatecznie, że mecz zakończył się podziałem punktów. Ciężar gry na swoje barki wziął Toni Kroos, który oddał mocny strzał sprzed pola karnego, po drodze piłka odbiła się od Edena Hazarda i spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2. Tym samym gra o mistrzostwo La Liga wciąż jest otwarta. W kolejnej serii Real na wyjeździe zagra z Granadą, a Sevilla u siebie z Valencią.