Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real pokonał ambitne Levante

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Realu Madryt. Na Santiago Bernabeu pokonali 3:2 ambitnie grające Levante.

Królewscy przystępowali do sobotniego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Od pierwszej minuty mieli również inicjatywę, ale goście byli w stanie odpierać ich ataki.

Defensywa i bramkarz Levante byli jednak bezradni w 27. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Carvajala z prawej strony boiska, uderzeniem głową z siedmiu metrów do siatki trafił Karim Benzema.

Pięć minut później podopieczni Zinedine’a Zidane’a prowadzili 2:0. Po dwójkowej akcji z Jamesem Rodriguezem, Aitora Fernandeza w sytuacji sam na sam ponownie pokonał Benzema. Trzy minuty przed przerwą Królewscy zdobyli trzeciego gola. Tym razem dogranie Viniciusa Juniora wykorzystał Casemiro.

W tym momencie wydawało się, że wygrana Realu nie jest zagrożona. Grające jednak bardzo ambitnie Levante, w drugiej połowie napędziło gospodarzom sporego stracha. W 50. minucie do siatki Królewskich trafił niepilnowany w polu karnym Borja Mayoral, do którego piłka trafiła po płaskim dośrodkowaniu Carlosa Clerca z lewej strony boiska.

W kolejnych minutach bliski zdobycia swojego trzeciego gola w meczu był Benzema, ale piłka po jego strzale sprzed pola karnego trafiła w słupek. Tymczasem w 77. minucie goście z Walencji zdobyli kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, do siatki trafił Gonzalo Melero.

Ostatecznie jednak wynik 3:2 nie uległ już zmianie i trzy punkty trafiły na konto Realu.

Real Madryt – UD Levane 3:2 (2:0)

1:0 Benzema 27′
2:0 Benzema 35′
3:0 Casemiro 42′
3:1 Borja Mayoral 50′
3:2 Melero 77′