Real pokonuje Getafe!

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Realu Madryt wygrali w ostatnim meczu 33. kolejki z Getafe. ,,Królewskim” wygraną zapewnił Sergio Ramos. Zespół z Madrytu utrzymał pozycję lidera La Liga i ma już 4 punkty przewagi nad Barceloną.

Spotkanie z Getafe było dla Realu bardzo ważne, ponieważ w przypadku wygranej ,,Królewscy’’ mieliby już 4 punkty przewagi nad Barceloną. Getafe natomiast rywalizowało o udział w europejskich pucharach.

Pierwsze minuty spotkania miały zaskakujący przebieg, ponieważ to piłkarze Getafe stwarzali groźne sytuacje w pola karnym Realu. Kilkukrotnie mogli oni objąć prowadzenie, ale dobrze dysponowany był Courtois bronił bardzo dobrze.

Wyraźnie podrażniony tą sytuacją Real, chciał przejąć inicjatywę w tym spotkaniu i zdobyć gola na 1:0. Pokonać Sorię próbowali między innymi Vinicus, czy Isco. Ich uderzenia nie były jednak na tyle precyzyjne i do przerwy było 0:0.

Trener Realu widział, że gra jego zespołu nie wyglądała zdecydowanie tak, jak by sobie tego życzył. W grze gospodarzy brakowało odpowiedniej dynamiki, i kreatywności w konstruowaniu sytuacji strzelecki. Dlatego na boisku pojawił się Rodrygo, czy Asesnio.

Piłkarze z Madrytu próbowali sforsować obronę gości i ta sztuka udała im się w 79. minucie. Arbiter podyktował rzut karny, za faul na Carvajalu. Odpowiedzialność wziął na siebie Ramos, który pewnie wykorzystał sytuację i strzelił w prawy dolny róg bramki. Gra Realu nie była tego dnia najlepsza, ale wystarczyła ona na pokonanie Getafe.

W następnej kolejce Real zagra w Bilbao z Athletikiem. Z kolei również na wyjeździe zmierzy się z Osasuną Pampeluna.