Real remisuje rzutem na taśmę!

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Na zakończenie niedzielnego spotkania w ramach 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rzutem na taśmę zremisował 1:1 w delegacji z Valencią CF. Ekipa z Kastylii zrównała się tym samym punktami z FC Barceloną w tabeli Primera Division.

Królewscy swój ostatni mecz przed El Clasico rozgrywali na Estadio Mestalla, gdzie gospodarze będący ostatnio w dobrej dyspozycji liczyli na czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Real natomiast miał nadzieję na sięgnięcie po piąte z rzędu zwycięstwo w La Liga.

Pierwsza odsłona rywalizacji w wykonaniu obu ekip zdecydowanie jednak rozczarowała, co skutkowało tym, że do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, z czego na pewno nie byli zadowoleni fani madryckiej ekipy, którzy liczyli na wykorzystanie przez swoich pupili potknięcia FC Barcelony, aby wskoczyć na pozycję lidera rozgrywek.

W drugiej części zmęczona ostatnią batalią z AFC Ajaxem ekipa Alberta Celadesa zaczęła szukać okazji do zwycięstwa. Pierwsze ostrzeżenie Valencia zaserwowała rywalom ze stolicy Hiszpanii w 46. minucie, gdy w sytuacji oko w oko z golkiperem gości stanął Ferran Torres, ale Thibaut Courtois spisał się bez zarzutu.

Tymczasem dwanaście minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji gospodarze objęli jednobramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Hiszpana Solera, który wykorzystał podanie od Daniela Wassa. Ostatnie słowo należało jednak do Królewskich, gdy w doliczonym czasie wynik meczu ustalił Karim Benzema.

Valencia CF – Real Madryt 1:1 (0:0)