Real remisuje z Leganes

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

W drugim wyjazdowym meczu z rzędu Realowi Madryt nie udało się odnieść zwycięstwa. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a tym razem zremisowali 1:1 z Leganes.

Poniedziałkowe spotkanie nie układało się po myśli Królewskich, którzy w pierwszej połowie nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza Leganes. Tymczasem tuż przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Po odegraniu piłki przez Martina Braithwaite, Keylora Navasa świetnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Jonathan Silva.

Sześć minut po przerwie Real doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Karim Benzema, który na raty pokonał Cuellera, który obronił pierwsze uderzenie francuskiego napastnika, ale przy dobitce był już bezradny. To było jednak wszystko na co było stać faworyzowany Real w tym spotkaniu. Pojedynek ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

CD Leganes – Real Madryt 1:1 (1:0)

1:0 Jonathan Silva 45′
1:1 Benzema 51′

Real – Carvajal, Asensio, Valverde

Leganes: Cuellar – Nyom, Bustinza, Omeruo, Siovas, J. Silva – Vesga (85′ Recio), Perez, Eraso (71′ El Zhar) – Carrillo (65′ Nasjri), Braithwaite

Real: Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo – Valverde, Casemiro, Modrić – Isco (77′ Vazquez), Benzema, Asensio (81 Bale)