Real rozbił Leganes

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt bez większych kłopotów pokonał w spotkaniu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy 5:0 CD Leganes. Taki stan rzeczy sprawił, że Królewscy wciąż tracą do lidera rozgrywek w postaci FC Barcelony jeden punkt.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a przystępowali do swojej potyczki po dłuższej przerwie, gdyż El Clasico zostało przełożone na inny termin. Tym samym ekipa ze stolicy Hiszpanii miała czas, aby popracować nad swoimi niedociągnięciami w grze.

Od pierwszych fragmentów gry toczonej na  Estadio Santiago Bernabeu widoczna była przewaga gospodarzy, którzy nic nie pozostawiali przypadkowi. Następstwem takiego obrotu wydarzeń były trzy gole dla Realu w ciągu 45 minut rywalizacji.

Wynik spotkania otworzył w siódmej minucie Rodrygo, wykorzystując dobre odegranie piłki od Karima Benzemy. Francuz minute później zaliczył drugą asystę, obsługując tym razem podaniem Toni Kroosa. Tym samym madrycka ekipa szybko podporządkowała sobie swojego rywala.

Tymczasem w 25. minucie bramkę na 3:0 dla Realu zdobył Sergio Ramos, wykorzystując rzut karny za przewinienie bramkarz gości na Edenie Hazardzie. Na trzech trafieniach stołeczny team nie poprzestał, dokładając kolejne gole już po zmianie stron.

Benzema swoją bramkę zdobył 69. minucie, zamieniając na gola “jedenastkę” podyktowaną za faul na Luce Modriciu. Z kolei w  doliczonym czasie spotkania jego wynik ustalił Luka Jović, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową po dośrodkowaniu Daniela Caravajala.

Real Madryt – CD Leganes 5:0 (3:0)

1:0 Rodrygo 7′