Real rozważa sprzedaż Raphaela Varane’a

Raphael Varane
Raphael Varane PressFocus

Real Madryt nie ma pewności czy zdoła dojść do porozumienia z Raphaelem Varane’em odnośnie nowego kontraktu. Dziennik AS donosi, że w przypadku nieudanych negocjacji Królewscy będą gotowi wystawić Francuza na listę transferową.

W ostatnich tygodniach media w Hiszpanii skupiały się na temacie przyszłości Sergio Ramosa. Nieco w cieniu znajdował się w międzyczasie Raphael Varane. Dziennikarze AS.com wrócili we wtorek do tematu reprezentanta Francji, przypominając, że jego umowa z Królewskimi jest ważna tylko do czerwca 2022 roku.

Działacze Realu Madryt będą starali się dojść z graczem do porozumienia i zatrzymać go na Santiago Bernabeu. Jeśli jednak im się to nie uda, to będą woleli go sprzedać niż czekać, aż wygaśnie jego umowa i odejdzie za darmo.

Latem Real wzmocni Alaba

Jednym z powodów takowej decyzji jest kryzys finansowy związany z pandemią koronawirusa. Varane pozostaje ważnym ogniwem Realu, ale do Madrytu trafi latem bez sumy odstępnego z Bayernu David Alaba.

W przypadku odejścia Varane’a Królewscy mieliby pozyskać w jego miejsce młodszego defensora. Na liście życzeń klubu znajdują się podobno takie nazwiska jak Pau Torres, Jules Kounde i Diego Carlos.

Raphael Varane trafił do aktualnego mistrza Hiszpanii z RC Lens za 10 milionów euro w lipcu 2011 roku.

Komentarze

Na temat “Real rozważa sprzedaż Raphaela Varane’a