Real Sociedad górą w Vigo

W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 10. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Celta Vigo przegrała 0:1 z Realem Sociedad San Sebastian.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po porażce z Deportivo Alaves, chcąc zrehabilitować się swoim kibicom. Z kolei najbliżsi rywale teamu z Vigo mieli nadzieję na drugą z rzędu wiktorię. Tydzień teamu podopieczni Imanola Alguacila pokonali Real Betis.

W pierwszej odsłonie zespołem aktywniejszym była na pewno ekipa z Kraju Basków. Sygnał do ataku dał w 10. minucie Martin Ödegaard, ale piłka po uderzeniu zawodnika gości minęła światło bramki. Odpowiedź Celty miała miejsce w 18.minucie, gdy strzał oddał Santiago Mina, ale i ta próba była niecelna.

Po zmianie stron skomplikowała się z kolei sytuacja teamu Frana Escriby, gdyż Pape Diop otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę. Hiszpan sfaulował jednego ze swoich rywali, co nie umknęło uwadze arbitra zawodów. Tym samym Celestes musieli kończyć mecz w dziesięciu.

Grę w przewadze Real wykorzystał w 82. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Alexander Isak. Taki stan rzeczy sprawia, że piłkarze Txuri-urdinak legitymują się 19 “oczkami. Celta wciąż ma dziewięć punktów. W kolejnej serii gier drużyna z Vigo zagra z Realem Betis, a Real zmierzy się z Levante.

Celta Vigo – Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:0)