Real Sociedad pokonał Espanyol

W ostatnim spotkaniu 19. kolejki La Liga, Real Sociedad przed własną publicznością pokonał 3:2 Espanyol Barcelona. W meczu na Estadio Anoeta nie brakowało jednak emocji.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już po ośmiu minutach prowadzili 2:0. W trzeciej minucie Real Sociedad na prowadzenie wyprowadził Mikel Merino, a pięć minut później z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Willian Jose.

W tym momencie wydawało się, że Real Sociedad jest na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa. Goście z Katalonii nie zamierzali się jednak poddawać. W 32. minucie kontaktowego gola zdobył Naldo, a tuż przed przerwą Espanyol doprowadził do wyrównania. Samobójcze trafienie zanotował Diego Llorente.

W 63. minucie gospodarze ponownie byli na prowadzeniu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Willian Jose. W końcówce sytuacja zespołu z San Sebastian skomplikowała się, bowiem musiał on grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Merino. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie.

Real Sociedad – Espanyol Barcelona 3:2 (2:2)