Real Sociedad pokonał Real Betis

Na zakończenie rywalizacji w 30. kolejce La Liga, Real Sociedad przed własną publicznością pokonał 2:1 Real Betis.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego przez Mikela Oyarzabal, piłka trafił na dwunasty metr do Juanmiego, który zaskoczył bramkarza Realu Betis. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 56. minucie goście z Sewilli doprowadzili do wyrównania. Po dograniu piłki przez Cristiana Tello, do siatki Realu Sociedad z kilku metrów trafił Sergio Canales.

Wynik 1:1 utrzymał się do 83. minuty. Wówczas Real Sociedad zdobył zwycięskiego gola, a ponownie w rolach głównych wystąpili Juanmi i Oyarzabal. Tym razem pierwszy dogrywał piłkę, a drugi umieścił ją w siatce.

Real Sociedad – Real Betis 2:1 (1:0)

1:0 Juanmi 18′
1:1 Canales 56′
2:1 Oyarzabal 83′