Real Sociedad rozbił Eibar

Real Sociedad nie dał szans Eibar w sobotnim meczu 15. kolejki La Liga. Baskowie przed własną publicznością wygrali wysoko 4:1.

W 25. minucie zespół z San Sebastian objął prowadzenie. Po podaniu Martina Odegaarda do siatki Eibar trafił Robin Le Normand. Eibar odpowiedziało jednak dziesięć minut później, wykorzystując fatalny błąd defensywy rywali. Do wyrównania doprowadził Papakouli Diop.

W drugiej połowie gospodarze potwierdzili jednak wyższość nad swoim rywalem. Dwie minut po przerwie drugiego gola dla Realu Sociedad zdobył Oyarzabal. W 58. minucie było już 3:1. Tym razem podanie Diego Llorente wykorzystał Willian Jose.

W 80. minucie gospodarze zdobyli czwartego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Martin Odegaard.

Real Sociedad – Eibar 4:1 (1:1)

1:0 Le Normand 25′