Real Sociedad wskakuje na podium

Na zakończenie zmagań w 12. kolejce hiszpańskiej La Liga, Real Sociedad, rzutem na taśmę, pokonał na wyjeździe Granadę 2:1. Bohaterem ekipy z Kraju Basków został zdobywca obu goli, Portu. Piłkarze Imanola Alguacila awansowali tym samym na trzecie miejsce w tabeli i zrównali się punktami z pierwszą w tabeli Barceloną i drugim Realem Madryt.

Aż sześciu zmian po porażce z Getafe dokonał w wyjściowej jedenastce trener Martinez – miejsca Antonio, Gonalonsa, Koybasiego, Machisa, Ramosa i Soldado zajęli Neva, Herrera, Vadillo, Azeez, Puertas oraz Fernandez. Trzech piłkarzy po przegranej z Levante wymienił za to Imanol Alguacil – Gorosabel, Odegaard i Isak zostali zastąpieni przez Zalduę, Portu i Williana Jose.

Już w 11. minucie, bliscy objęcia prowadzenia byli Nazaries – na uderzenie zza linii szesnastki zdecydował się Herrera, ale sktuecznie interweniował Remiro. W 22. minucie, prowadzenie objęli jednak goście – Oyarzabal wprowadził w pole karne Portu, a 27-latek płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Pięć minut później, po dośrodkowaniu Zalduy z prawego skrzydła, piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Granady, ale po analizie VAR rzut karny nie został przyznany. Dziesięć minut przed przerwą, do wyrównania doprowadziła Granada – na strzał z rzutu wolnego ze sporej odległości zdecydował się Vadillo, a błąd popełnił ustawiony na linii bramkowej Remiro.

Druga połowa rywalizacji, lekko mówiąc, nie zachwyciła. Na warte odnotowania sytuacje trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa. Najpierw ze strzałem Oyarzabala poradził sobie Silva, a pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, w boczną siatkę trafił Machis.

Kiedy wydawało się, że konfrontacja na Nuevo Los Carmenes zakończy się remisem po bezbarwnej drugiej połowie, decydujący cios zadali Txuri-urdin. Świetnym podaniem w pole karne popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Januzaj, a komplet punktów gościom z San Sebastian zapewnił Portu.

Kiedy następne mecze?

Siódme zwycięstwo w trwającej kampanii La Liga pozwoliło podopiecznym Imanola Alguacila wskoczyć na ligowe podium – Baskowie mają aktualnie na koncie 22 punkty, czyli tyle samo co liderująca Barcelona i drugi w tabeli Real Madryt. Granada po drugiej porażce z rzędu spadła na szóstą lokatę. W następnej kolejce, Real Sociedad zmierzy się z Leganes, a Granada podejmie Valencię.

Granada CF – Real Sociedad 1:2 (1:1)