Real Sociedad zatrzymany w Andaluzji

Mikel Oyarzabal
Mikel Oyarzabal Pressfocus

Niedzielnym popołudniem Granada rywalizowała z Realem Sociedad. Pojedynek w Andaluzji potrzebował trochę czasu, żeby się rozkręcić. Przed przerwą nie zobaczyliśmy goli, ponieważ obie drużyny miały spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Więcej emocji dostarczyła już druga odsłona. Goście byli stroną dominującą, jednak w żaden sposób nie wykorzystali swojej przewagi. W konsekwencji po końcowym gwizdku komplet punktów pozostał w Granadzie 1:0 (0:0).

Festiwal zmarnowanych okazji

Początek spotkania toczony był w wolnym tempie. Piłkarze Real Sociedad częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Co ciekawe to Granada oddała więcej strzałów przed przerwą, pomimo że swoich szans szukała wyłącznie w kontratakach i stałych fragmentach gry. Przedwcześnie z placu boju musiał zejść lider drugiej linii, David Silva. Doświadczony Hiszpan został zastąpiony przez Jona Guridi w 28. minucie. Chwilę później jeden z groźniejszych strzałów w pierwszej połowie oddał Mikel Oyarzabal, który minimalnie spudłował z dystansu.

Szczęśliwy początek drugiej połowy dla Czerwono-białych

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. Zespół z Andaluzji nieoczekiwanie objął prowadzenie już w 52. minucie. Na listę strzelców, sprytnym uderzeniem wpisał się German Sanchez. Hiszpan przejął futbolówkę po strzale Victora Diaza i z kilku metrów wpakował ją do siatki tuż obok prawego słupka. Real Sociedad pragnął, jak najszybciej odwrócić losy tego widowiska. Baskowie wciąż byli stroną dominującą, lecz ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Dobrze zorganizowany rywal nie zrezygnował z walki o korzystny wynik końcowy. Obrońcy twardo stąpali po ziemi, nie dopuszczając gości do niebezpiecznych sytuacji. Ostatecznie w spotkaniu nie padło więcej goli. Dla zespołu z San Sebastian to pierwsza porażka na podwórku ligowym od początku stycznia. Natomiast Granada rywalizująca na dwóch frontach, zyskała cenny komplet punktów w walce o miejsce dające udział w eliminacjach do Ligi Europy.