Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt PressFocus

Real stracił punkty! Niewykorzystana szansa mistrza Hiszpanii

Piłkarze Realu Madryt w przypadku wygranej z Osasuną wyprzedziliby Atletico i objęliby prowadzenie w tabeli La Liga. Tak się jednak nie stało, ponieważ podopieczni Zinedine’a Zidane’a rozczarowali i ostatecznie spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem.

Awans na fotel lidera La Liga – taki cel przed ostatnim sobotnim meczem w 18. kolejce mieli piłkarze Realu Madryt. Mistrzowie Hiszpanii musieli jednak pokonać na wyjeździe przedostatnią Osasunę.

Defensywa>Ofensywa

Warunki do rozgrywania tego spotkania nie były najłatwiejsze, ponieważ przed meczem spadło sporo śniegu. Osoby odpowiedzialne za stan murawy napracowały się mocno, aby piłkarze mieli komfortowe warunki do grania. Mimo tego zawodnicy potrzebowali kilkunastu minut do odnalezienia się w tej niecodziennej sytuacji. Wobec tego, tempo meczu nie było wysokie. W pierwszych 45 minutach oba zespoły oddały łącznie tylko siedem strzałów, z czego ledwie jeden celny. Posiadanie piłki zdominował Real, ale zdało się to na nic, ponieważ nie mógł się przedrzeć przez dobrze funkcjonującą defensywę gospodarzy. Do przerwy rezultat z początku meczu nie zmienił się.

Lepiej, ale wciąż za mało

Druga połowa mogła zacząć się dla Realu znakomicie, ponieważ kilka chwil po wznowieniu gry na listę strzelców powinien wpisać się Marco Asensio. Hiszpan z okolicy szesnastki przymierzył groźnie w kierunku lewego słupka, ale czujny był Sergio Herrera, który popisał się swoimi umiejętnościami bramkarskimi i oddalił zagrożenie.

Królewscy prowadzili grę i wydawało się, że w 61. minucie w końcu obejmą prowadzenie. Toni Kroos zagrał do będącego w polu karnym Karima Benzemy, który dość szczęśliwie umieścił piłkę w siatce. Sędzia anulował jednak to trafienie, ponieważ dopatrzył się spalonego.

Na przestrzeni całego meczu Real miał problemy z narzuceniem swojego tempa gry przez dłuższy czas. Osasuna broniła się dobrze i skutecznie wybijała rywali z rytmu. Zespół z Madrytu nie rozegrał dobrego spotkanie i ostatecznie zremisował 0:0.