Real – Szachtar: niezawodny duet przesądził o losach spotkania

Szachtar Donieck - Real Madryt
Szachtar Donieck - Real Madryt Pressfocus

Real Madryt w środę podejmował na własnym stadionie Szachtar Donieck. Zdecydowanie nie był to łatwy pojedynek dla przedstawiciela La Ligi, który finalnie wygrał 2:1. O komplecie punktów dla wicemistrza Hiszpanii przesądził popisowy duet Benzema-Vinicius Jr.

Udany jubileusz Realu

Środowy mecz Ligi Mistrzów był wyjątkowy dla fanów Realu Madryt, którzy wyczekiwali na gola numer 1000 w tych rozgrywkach. Jak się okazało nadszedł on po niespełna kwadransie gry. Jego autorem był nie kto inny, jak Karim Benzema. Francuz wykorzystał błąd defensywy rywali i trafił do siatki z bliskiej odległości po podaniu Viniciusa.

Szachtar nie zamierzał się wyłącznie bronić i próbował przedrzeć się przez szyki obronne Realu. Ta sztuka udała się w 39. minucie. Wówczas Alan Patrick wywalczył piłkę o zagrał ją w kierunku Fernando. Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod poprzeczką i Thibaut Courtois skapitulował.

W drugiej odsłonie meczu również nie brakowało emocji. Wynik był remisowy, a obie ekipy miały ochotę na komplet punktów. Po zwycięstwo ostatecznie sięgnął jednak Real Madryt. W 61. Minucie do akcji wkroczył bowiem duet Vinicius Jr-Benzema. Brazylijczyk dostrzegł kolegę w szesnastce, a Francuz przymierzył precyzyjnie w prawy róg bramki.