Real traci punkty. Spadek Leganes

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt stracił pierwsze punkty po wznowieniu rozgrywek. Królewscy, którzy już kilka dni temu zapewnili sobie mistrzowski tytuł, zremisowali na wyjeździe 2:2 z Leganes. Dla gospodarzy wynik ten oznacza pożegnanie się z La Liga.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy. W szóstej minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Federico Valverde, ale świetną interwencję zaliczył bramkarz Ivan Cueller. Trzy minuty później bramkarz Leganes musiał jednak wyciągać futbolówkę z siatki. Po dośrodkowaniu Isco z rzutu wolnego, prowadzenie dla Realu Madryt uderzeniem głową uzyskał Sergio Ramos.

Strata bramki nie podłamała jednak gospodarzy, którzy musieli to spotkanie wygrać, aby marzyć o utrzymaniu. Leganes cały czas szukało okazji do zaskoczenia defensywy Królewskich i zrobiło to tuż przed przerwą. Po zagraniu Jonathana Silvy w pole karne, piłkę świetnie opanował Bryan Gil, a następnie strzałem z lewej strony pokonał bramkarza Królewskich.

Osiem minut po przerwie podopieczni Zinedine’a Zidane’a ponownie objęli prowadzenie. Drugą asystę na swoje konto zapisał Isco, który świetnym podaniem uruchomił Marco Asensio, a ten w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki.

Nie mające nic do stracenia Leganes, w końcówce meczu zaczęło odważnie atakować. W 78. minucie gospodarzom udało się zdobyć drugiego gola. Tym razem Alphonse Areola musiał wyciągać futbolówkę z siatki po strzale Roger Assale.

Dwie minuty później niewiele brakowało, a Leganes objęłoby prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, stuprocentowej sytuacji nie zdołał jednak wykorzystać Bryan Gil, który z pięciu metrów uderzył obok słupka.