Real Valladolid wrócił z dalekiej podróży

Piłkarze Real Valladolid
Piłkarze Real Valladolid Pressfocus

W Kastylii były obawy, czy aby na pewno Real Valladolid utrzyma się w La Liga. W pojedynku 26. kolejki z Getafe, udowodnił, że nie rezygnuje z walki o honor. Gospodarze w krótkim odstępie czasu, strzelili dwa gole i dowieźli korzystny rezultat do końca 2:1 (2:1). Zespół prowadzony przez Sergio, ostatni komplet punktów zdobył trzy miesiące temu.

Zabójcza skuteczność przed przerwą

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Co ciekawe, pomimo małej intensywności już po kwadransie oglądaliśmy gola. Strzelecki festiwal rozpoczął Oscar Plano, który główką z bliskiej odległości, zaskoczył bramkarza Getafe. Niecałe 10 minut później, Shon Weissman powtórzył wyczyn swojego kolegi z zespołu, zapewniając Real Valladolid dwubramkową przewagę. Od tego momentu mecz zrobił się statyczny. Gospodarze oddali inicjatywę rywalom, co zemściło się jeszcze przed przerwą. Straty do rywala w 37. minucie szczęśliwie zmniejszył Jaime Mata. Futbolówka po jego uderzeniu wpadła do siatki po rykoszecie.

W doprowadzeniu do remisu zabrakło skuteczności

Azulones z kopyta ruszyli do odrabiania strat. Goście zepchnęli przeciwnika do głębokiej defensywy. Przez długi czas, sporo ciekawych rozwiązań nie mogło znaleźć drogi do bramki. Czas mijał, a wynik nie ulegał zmianie. Ekipa z Kastylii ze wszystkich sił odpierała kolejne ataki przeciwnika i dowiozła korzystny rezultat do końca. Ostatecznie mecz zakończył się cennym triumfem Valladolid.