Real wciąż w walce o tytuł, piękny gol Benzemy

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Real Madryt pewnie pokonał na wyjeździe Granadę (4:1). Królewscy przez znaczną większość meczu mieli zupełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i pozostają w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Młodzi gracze dali impuls Realowi Madryt

Real Madryt od początku szukał swoich szans, by otworzyć wynik. Udało się to gościom po upływie kwadransa. 19-letni Miguel Gutierrez posłał piękne, podcięte podanie do Luki Modricia w pole karne. Chorwat ubiegł Domingosa Duarte i zdobył bramkę. Granada w ogóle nie zagrażała bramce Thibaut Courtois, a Królewscy przyspieszyli przed przerwą. Najpierw w dogodnej sytuacji pomylił się Vinicius, a chwilę później jego rodak pokonał Rui Silvę. Marvin świetnie odnalazł wybiegającego Rodrygo, a Brazylijczyk pewnym strzałem po długim słupku podwoił prowadzenie swojej drużyny.

Moment słabości, a po nim piękna bramka Benzemy

Wraz z upływem drugiej połowy coraz mocniej zaczęli dochodzić do głosu gospodarze. Wiele dało wprowadzenie Luisa Suareza. Kolumbijczyk w 66. minucie co prawda fatalnie skiksował, ale kilka akcji później zachował się już znacznie lepiej. Napastnik Granady zwiódł Edera Militao i oddał mocny strzał. Obronił go Courtois, ale przy dobitce 39-letniego Jorge Moliny był już bezradny.

Przy stanie 2:1 przebudzili się gracze Zinedine’a Zidane’a. Na kwadrans przed końcem wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Najpierw płaskie podanie z lewej strony w wykonaniu Edena Hazarda wykończył Alvaro Odriozola. Kilkadziesiąt sekund później Karim Benzema wykorzystał niepewne wyjście Rui Silvy, spokojnie poprawił sobie futbolówkę i z ponad 30 metrów sprytnym lobem skierował ją do pustej bramki. W samej końcówce jeszcze jedną fantastyczną interwencją popisał się Courtois, ale Real Madryt ostatecznie dowiózł zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Królewscy pozostają w walce o mistrzostwo Hiszpanii i na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą dwa punkty do rywala zza miedzy.