Real wie już, kim zastąpi Varane’a. Na liście dwóch czołowych stoperów ligi

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

Raphael Varane podobno chce altem opuścić Real Madryt. Klub wie już, kim chciałby zastąpić Francuza. Na krótkiej liście transferowej znaleźli się Pau Torres i Jules Kounde.

Varane nosi się z odejściem, niepewna przyszłość Ramosa

W czwartek media podawały, iż Raphael Varane zwleka z podpisaniem nowej umowy z Królewskimi. Obecna obowiązuje do czerwca 2022 roku, więc klub rozważa wystawienie francuskiego mistrza świata na rynek transferowy. Sam gracz chętnie sprawdziłby się w Premier League. Od wielu lat zainteresowanie środkowym obrońcą wykazywał Manchester United. W przeszłości Czerwone Diabły spotykały się jednak ze zdecydowaną odmową, zarówno ze strony klubu, jak i samego gracza. Teraz, jednak, transakcja wydaje się prostsza do zrealizowania. Wciąż niejasna jest też przyszłość Sergio Ramosa. Choć środowisko zbliżone do klubu zachowuje spokój, faktem jest, iż kapitan Realu Madryt jest związany z klubem jeszcze przez zaledwie 2,5 miesiąca. Hiszpańskie media od kilku tygodni nie informowały o postępach w negocjacjach.

Kounde i Torres możliwym remedium

Choć zatem rekordowi mistrzowie Hiszpanii dogadali się ponoć z Davidem Alabą, może okazać się, że Austriak nie zastanie w szatni dwóch stoperów, którzy naznaczyli epokę w Realu Madryt. Florentino Perez, który niedawno rozpoczął swoją szóstą kadencję w roli prezydenta Królewskich, ma już w zanadrzu plan b.

Real Madryt rozważa bowiem sprowadzenie jednego z dwóch czołowych środkowych obrońców La Ligi. Jednym z nich jest potencjalny reprezentacyjny partner Sergio Ramosa, Pau Torres. Drugim Francuz, który wciąż czeka na debiut w kadrze Les Bleus – Jules Kounde. Problemem w sprowadzeniu któregokolwiek z nich wydaje się być zaporowa cena postawiona przez, odpowiednio, Villarreal oraz Sevillę. 24-letniego Hiszpana Transfermarkt wycenia na około 50 milionów euro, a o dwa lata młodszego Kounde na 60 milionów. Biorąc pod uwagę fakt, iż Florentino Perez planuje znacznie wzmocnić ofensywę, sprowadzając Kyliana Mbappe i rozważając kupno Erlinga Haalanda, a także to, że odmłodzenia wymaga druga linia, cena stoperów może okazać się problemem nie do przeskoczenia. Zwłaszcza, że w ostatnich tygodniach swoje notowania znacznie poprawił Eder Militao, który zanotował świetne występy w dwumeczu przeciwko Liverpoolowi oraz w starciu z Barceloną.

Komentarze