Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real wygrywa dzięki karnym

Piętnaste zwycięstwo w tym sezonie odniósł w niedzielny wieczór Real Madryt. Podopieczni Santiago Solariego nie bez problemów pokonali 2:1 na wyjeździe Levante.

Królewscy w niedzielny meczu wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. W 42. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował dla Realu rzut karny za zagranie ręką Enisa Bardhiego. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Karim Benzema.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie Levante doprowadziło do wyrównania. Po płaskim zagraniu Jose Luisa Moralesa z lewej strony boiska, na ósmym metrze do piłki dopadł Roger Marti i uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Królewskich.

W 77. minucie arbiter po raz drugi w tym meczu podyktował jedenastkę dla Realu, dopatrując się faulu na Casemiro. Tym razem do siatki z rzutu karnego trafił Gareth Bale.

Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, po tym jak drugimi żółtymi, a w konsekwencji czerwonymi kartkami ukarani zostali Nacho i Ruben Rochina.

UD Levante – Real Madryt 1:2 (0:1)

0:1 Benzema (k.) 43′