Real wygrywa, hattrick Benzemy

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Karim Benzema poprowadził Real Madryt do dwudziestego zwycięstwa w lidze w obecnym sezonie. Francuski napastnik zdobył wszystkie trzy bramki w wygranym 3:0 meczu z Athletic Bilbao.

Niedzielne spotkanie na Santiago Bernabeu zapowiadało się jako jeden z ciekawszych w 33. kolejce La Liga. Faworytem byli Królewscy, ale goście z Kraju Basków, którzy wygrali cztery z pięciu ostatnich ligowych spotkań, liczyli na sprawienie niespodzianki w stolicy Hiszpanii.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek, ale druga odsłona spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia Realu, który już w 47. minucie wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Marco Asensio z lewego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Karim Benzema i mocnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Francuski napastnik Królewskich w 76. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ponownie po uderzeniu głową. Tym razem Benzema wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W doliczonym czasie gry padła jeszcze trzecia bramka dla Realu. Autorstwa… Benzemy. Były reprezentant Francji skompletował klasycznego hattricka, tym razem trafiając do pustej bramki po dograniu Bale’a.

Real Madryt – Athletic Bilbao 3:0 (0:0)

1:0 Benzema 47′
2:0 Benzema 76′
3:0 Benzema 90+1′