Real z piątą z rzędu wygraną w delegacji!

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt pokonał na wyjeździe w meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Valladolid. Tym samym team ze stolicy Hiszpanii podtrzymuje swoją dobrą passę spotkań w delegacji, gdzie w niedzielny wieczór zaliczył swoje piąte z rzędu ligowe zwycięstwo.

Obie drużyny przystępowały do swojej potyczki, chcąc zakończyć serię trzech przegranych meczów z rzędu. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zdecydowanie większa presja była jednak na gościach, którzy praktycznie stracili już szanse na mistrzostwo Hiszpanii, a na swoich plecach czuli oddech Getafe.

Wynik rywalizacji został otwarty w 29. minucie, gdy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Anuar Tuhami. Pomocnik teamu dowodzonego przez Sergio wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, kierując piłkę do bramki rywali wślizgiem. Pięć minut później do wyrównania doprowadził jednak Raphael Varane i do przerwy miał miejsce remis 1:1.

W drugiej części gry los w swoje nogi wziął Karim Benzema, który dzięki dwóm strzelonym golom poprowadził Los Blancos do wygranej. Francuz najpierw w 51. minucie wykorzystał rzut karny za faul na Alvaro Odrizoli, a w 59 minucie skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Tymczasem w 85. minucie wynik spotkania na 4:1 dla Realu ustalił Luka Modrić, więc 16. wiktoria w sezonie stała się faktem w wykonaniu madrytczyków. W kolejnej serii gier Real Valladolid na wyjeździe zagra z Eibar, a Królewscy u siebie podejmować będą Celtę Vigo.

Real Valladolid – Real Madryt 1:4 (1:1)

1:0 Tuhami 29′
1:1 Varane 34′
1:2 Benzema 51′ (k.)
1:3 Benzema 59′
1:4 Modrić 85′