Real zaprezentował następcę Ramosa

David Alaba
David Alaba PressFocus

W środowe popołudnie David Alaba został zaprezentowany jako nowy zawodnik Realu Madryt. Reprezentant Austrii przed prezentacją złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem z Królewskimi.

  • David Alaba został w środę oficjalnie zaprezentowany przez Real Madryt
  • Austriacki obrońca podpisał z Królewskimi pięcioletni kontrakt

Alaba przedstawiony przez Real

Alaba do zespołu Realu Madryt przeniósł się na zasadzie wolnego transferu z Bayernu Monachium, który opuścił po wygaśnięciu swojego kontraktu.

Podczas oficjalnej prezentacji Alaba został oficjalnie powitany w klubie przez prezydenta Florentino Pereza.

– Zawsze, gdy do naszego klubu przychodzą wielcy piłkarze, madryccy kibice przeżywają moment szczególnych emocji i wielkich nadziei. Dziś witamy jednego z takich zawodników, którzy marzyli o tym, by nosić koszulkę Realu Madryt. To zawodnik, który wiem, że przeżywa dziś bardzo wyjątkowy dzień – powiedział prezydent klubu Florentino Perez, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Drogi Davidzie, chciałbym ci podziękować za wybranie Realu Madryt jako miejsca do rozwijania swojej kariery. Przychodzisz do nas jednego z największych klubów na świecie, Bayernu Monachium, w którym zdobyłeś w sumie 28 trofeów. Trafiasz do Realu Madryt z maksymalnym uznaniem i podziwem wszystkich fanów piłki nożnej – dodał.

Alaba z numerem 4

Sam zawodnik również z niecierpliwością czeka nas możliwość występów w zespole Królewskich. – Bardzo dziękuję za ciepłe powitanie. Dziś jest wielki dzień w mojej karierze. – Jestem bardzo podekscytowany, dumny i wdzięczny, że będę mógł nosić koszulkę Realu Madryt. Mam nadzieje, że razem odniesiemy wiele sukcesów. Hala Madrid! – powiedziała Alaba.

David Alaba w zespole Realu Madryt będzie występował z numerem 4 na koszulce, z którym przez wiele lat występował Sergio Ramos. Kapitan Królewskich po zakończeniu ostatniego sezonu odszedł z klubu i przeniósł się do Paris Saint-Germain.

Komentarze