Real znalazł następcę Marcelo w swojej szkółce

Marcelo
Marcelo PressFocus

Real Madryt przygotowuje się do rozstania z Marcelo. W przypadku odejścia Brazylijczyka, jego miejsce jako zastępcy Ferlanda Mendy’ego, przejmie wychowanek Królewskich, Miguel Gutierrez.

Marcelo sporym obciążeniem dla budżetu

Brazylijski lewy obrońca wynajął tego samego trenera personalnego, co Marcos Llorente i diametralnie zwiększył intensywność treningową. Wszystko to, by na powrót stać się ważnym elementem układanki dla Zinedine’a Zidane’a. Mimo tego niekwestionowanym numerem jeden na lewej stronie defensywy pozostaje Ferland Mendy. Marcelo popsuł także swoją sytuację, publikując w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z plaży w Walencji.

Włodarze tamtejszego regionu zamierzają nałożyć na gracza Królewskich grzywną za złamanie zasad związanych z pandemią COVID-19. Takie sytuacje, podobnie jak zeszłoroczny wyjazd Luki Jovicia do Serbii w momencie, gdy zakazano mu opuszczania miasta, są nie w smak Florentino Perezowi. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Marcelo zarabia rocznie 8 milionów euro. Biorąc pod uwagę jego obecny wkład sportowy, usunięcie go z listy wynagrodzeń wydaje się logicznym rozwiązaniem.

Rozwiązanie z Castilli

Real Madryt nie zamierza szukać następcy Marcelo daleko. W drugiej drużynie Królewskich, pod wodzą Raula, występuje bowiem Miguel Gutierrez. Ten 19-latek uważany jest za jedną z perełek drużyn młodzieżowych rekordowych mistrzów Hiszpanii. Zawodnik może dołączyć do pierwszego zespołu już tego lata bądź za rok. Zinedine Zidane zamierza bowiem uszanować decyzję Marcelo. Jeżeli wraz z Florentino Perezem postanowią, że Brazylijczyk zostanie w drużynie, pozostanie on dla trenera naturalnym wyborem numer dwa na lewej obronie. Sam Gutierrez jest mocno chwalony przez Raula, a ponadto białe barwy mają dla niego wielkie znaczenie. 19-latkiem zainteresowanie wykazał Manchester United. Czerwone Diabły oferowały mu znacznie lepszą ofertę kontraktową, ale Gutierrez postanowił pozostać w Castilli. Po tym, jak w zeszłym sezonie młodzi gracze Królewskich triumfowali w młodzieżowej Lidze Mistrzów, a lewy obrońca zdobył kluczową bramkę w finale, telefony znów się odezwały. Obiecującego nastolatka widziały u siebie drużyny z La Ligi, ale Real Madryt stanowczo odmawiał. Nie uległ nawet, gdy zainteresowanie Gutierrezem wykazały kluby, z którymi Królewscy mają świetne stosunki – Borussia Dortmund i Eintracht Frankfurt.

Wszystko wskazuje więc na to, że Florentino Perez pozostaje przy swojej nowej filozofii. Wedle niej to młodzi zawodnicy mają powoli ogrywać się przy weteranach. Co ważne, Gutierrezowi okazuje się więcej zaufania niż choćby Sergio Reguilonowi, z którym bez większego smutku pożegnano się tego lata.

Komentarze