Występ Courtoisa w Klasyku pod znakiem zapytania

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois PressFocus

Tydzień pozostał do pierwszego w tym sezonie El Clasico, z poważne problemy kadrowe jak się okazuje, ma nie tylko FC Barcelona. Do niedawna jeszcze niezagrożony występ Thibauta Courtoisa obecnie zdaniem mediów, stoi pod znakiem zapytania.

  • Thibaut Courtois doznał urazu podczas zgrupowania reprezentacji Belgi, który wykluczył go z gry w ostatnich trzech meczach
  • Początkowo wydawało się, że występ Belga w El Clasico nie jest zagrożony
  • Na tydzień przed meczem z FC Barceloną media hiszpańskie przekazały, że 30-latek może nie zdążyć

Real bez Courtoisa na rywalizację z Barceloną?

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna okazała się prawdziwym katem dla FC Barcelony. Aż pięciu zawodników Dumy Katalonii wróciło z niej z urazami. Niedługo później do listy zawodników kontuzjowanych dołączyli jeszcze Bellerin, Kessie i Christensen. Z tego też tytułu klub na tydzień przed meczem z Realem Madryt stoi przed poważnym problemem. Xavi ma do dyspozycji jedynie dwóch zdrowych środkowych obrońców – Gerarda Pique i Erica Garcię. 

Wydawało się, że takich rozterek przed El Clasico nie będzie miał Carlo Ancelotti, zwłaszcza że do zdrowia wrócił już Karim Benzema. Jedynym zmartwieniem był lekki uraz, jakiego doznał podczas zgrupowania reprezentacji Thibaut Courtois. Początkowo media wskazywały, że jego występ w meczu z Barcą nie jest zagrożony. Na tydzień przed Klasykiem retoryka medialna uległa zmianie. 

Według Miguel Angel Díaza z redakcji COPE, nie wiadomo, czy Belg zdąży wykurować się na mecz z FC Barceloną. Aktualnie miejsce między słupkami Realu Madryt zajął rezerwowy golkiper – Andrij Łunin. Nie jest jednak pewnym punktem Królewskich. Brak Courtoisa w tak ważnym meczu mógłby być mimo wszystko dla podopiecznych Carlo Ancelottiego odczuwalny. 

U nas także: Atletico dołączy do wyścigu o pomocnika Olympique Lyon

Komentarze