Remis w San Sebastian

La Liga
La Liga

Real Sociedad prowadził w niedzielne popołudnie przez prawe osiemdziesiąt cztery minuty w ligowym starciu przeciwko SD Eibar. Ostatecznie zespół z San Sebastian, na Estadio Anoeta, zremisował jedynie z gośćmi w stosunku jeden do jednego, tracąc gola na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Czytaj dalej…

Pierwszego, i przez długi czas jedynego, gola w tym meczu zobaczyliśmy w trakcie początkowych 60 sekund. Już na samym początku meczu bowiem na listę strzelców wpisał się Juanmi, który odebrał dobre podanie od Luki Sangalliego, a następnie, z odległości zaledwie kilku metrów, umieścił futbolówkę obok w siatce zdezorientowanego jeszcze bramkarza.

Świetną okazję na odpowiedź mieli gości w 50. minucie za sprawą Marca Cardona Rovira. Piłkarz Eibaru wyskoczył bowiem najwyżej i zdołał dosięgnąć futbolówkę dośrodkowywaną z prawej strony boiska, ale jego strzał okazał się niecelny i piłka powędrowała obok bramki. Potem swoje szanse miał jeszcze Sergio Enrich, ale on także się pomylił i trafił jedynie w lewy słupek.

Ostatecznie wyrównanie nastąpiło, ale dopiero na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy to Joan Jordan pokazał się z rewelacyjnej strony i bezpośrednio z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce. To był fantastyczny strzał, a futbolówka wleciała do bramki tuż obok lewego słupka. Na tym mecz się zakończył, a oba zespoły podzieliły się punktami.

Real Sociedad – Eibar 1:1 (1:0)

1:0 Juanmi 1′
1:1 Jordan 85′

Komentarze