Piłkarz Realu zastąpi Fatiego

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

Kontuzja odniesiona przez skrzydłowego Barcelony Ansu Fatiego podczas sobotniego spotkania z Realem Betis naturalnie eliminuje go z występu w zbliżających się spotkaniach reprezentacji Hiszpanii, na które był powołany. Selekcjoner hiszpańskiej kadry Luis Enrique podjął już decyzję o powołaniu w jego miejsce innego zawodnika. Na zgrupowaniu pojawi się pomocnik Realu Madryt Marco Asensio.

Czytaj dalej…

18-letniego Fatiego czeka dłuższa przerwa w grze. Pierwsze diagnozy mówią o urazie łąkotki w lewym kolanie, ale piłkarza czekają jeszcze szczegółowe badania oraz konsultacje lekarskie. Od ich wyników, a także od wyboru sposobu leczenia uzależniona będzie długość przerwy w grze. Według hiszpańskich mediów wariantów na chwilę obecną jest bardzo dużo, a najbardziej pesymistyczny zakłada wyłączenie z gry nawet na pięć miesięcy.

Utalentowany skrzydłowy, który ma na swoim koncie cztery występy i jednego gola w seniorskiej kadrze, nie będzie mógł pomóc drużynie w towarzyskim spotkaniu z Holandią, a także dwóch pojedynkach Ligi Narodów ze Szwajcarią i Niemcami.

Luis Enrique powołał Asensio

W związku z kontuzją Fatiego, selekcjoner reprezentacji Luis Enrique zdecydował się na powołanie w jego miejsce pomocnika Realu Madryt Marco Asensio. Hiszpańskie media wśród kandydatów wymieniały również Cristiana Tello z Realu Betis i Portu z Realu Sociedad.

24-letni Asensio ma na swoim koncie 24 występy i jednego gola w reprezentacji Hiszpanii. Po raz ostatni w drużynie narodowej miał okazję wystąpić w czerwcu 2019 roku, w meczu eliminacji mistrzostw Europy ze Szwecją. Wówczas hiszpańską kadrę prowadził jeszcze Robert Moreno.

W obecnym sezonie pomocnik Realu Madryt, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał osiem spotkań.

Komentarze