Reprezentant Hiszpanii odmówił Diego Simeone

Diego Simeone
Diego Simeone Pressfocus

Atletico szukało następcy Renana Lodiego. Diego Simeone zadzwonił do reprezentanta Hiszpanii, ale argentyński trener usłyszał w słuchawce odmowę.

  • Diego Simeone chciał pomóc Atletico w sprowadzeniu nowego lewego obrońcy
  • Zawodnik ten nie chciał jednak dołączyć do drużyny z Madrytu
  • Klub zamiast niego sprowadzi innego gracza, co jest już przesądzone

Atletico sprowadzi piłkarza z Premier League

Atletico wciąż kompletuje kadrę na sezon 2022/2023. Klub z Madrytu na finiszu okna transferowego rozglądał się za nowym lewym obrońcą, ponieważ Los Colchoneros otrzymali ofertę płatnego wypożyczenia Renana Lodiego. Brazylijczyk to rezerwowy lewy defensor w drużynie Diego Simeone. W minionym sezonie spędził na murawie trochę ponad 1800 minut, ale w bieżącej kampanii nie zagrał ani razu, a mundial coraz bliżej. Po Lodiego zgłosiło się Nottingham Forest, które oferuje pięć milionów euro za tymczasowy transfer.

W Madrycie zapewne zgodzą się na rozstanie z 24-letnim defensorem, ponieważ mają już przygotowanego jego następcę. Nie był on jednak pierwszą opcją dla Diego Simeone, który początkowo rozmawiał z Marcosem Alonso. Argentyńczyk zadzwonił do reprezentanta Hiszpanii, aby dowiedzieć się, czy piłkarz Chelsea zgodzi się dołączyć do jego ekipy. Doświadczony obrońca odmówił opiekunowi Los Colchoneros, ponieważ czeka na dołączenie do Barcelony. To wcale nie jest przesądzone, ponieważ na Camp Nou zastanawiają się nad różnymi opcjami.

Do zespołu prowadzonego przez Diego Simeone zgodził się natomiast dołączyć inny Hiszpan, czyli Sergio Reguilon. 25-latek nie ma miejsce w składzie Tottenhamu, więc postanowił spróbować swoich sił w Atletico. Klub z Madrytu wypożyczy tego zawodnika, a w umowie nie znajdzie się opcja wykupu. Reguilon w ojczyźnie zjawi się w poniedziałek. Wówczas przejdzie badania medyczne przed oficjalnym dołączeniem do Atletico.

Czytaj także: Kosztowny transfer Atletico Madryt na horyzoncie

Komentarze