Reprezentant Japonii może wrócić w styczniu do Realu

Takefusa Kubo
Takefusa Kubo fot. PressFocus

Takefusa Kubo w styczniu może wrócić do Realu Madryt, sugerują hiszpańskie media. Japoński zawodnik trafił w sierpniu na wypożyczenie do Villarreal CF. Niemniej w szeregach Żółtej Łodzi Podwodnej nie widzi go ostatnio w składzie trener Unai Emery.

Takefusa Kubo w trwającym sezonie wystąpił łącznie w 19 spotkaniach, w tym w 13 ligowych. Na koncie reprezentanta Japonii jest jedno trafienie i trzy asysty. Obecny kontrakt zawodnika z klubem ze stolicy Hiszpanii obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Z kolei w Villarreal piłkarz miał być do końca trwającego sezonu.

Diario AS podaje natomiast, że szkoleniowiec czwartej aktualnie ekipy w La Liga rozważa skrócenie wypożyczenia Kubo, chcąc jednocześnie zwolnić miejsce w kadrze swojego zespołu dla ewentualnego następcy Vicenta Iborry, który doznał kontuzji. 32-latek zerwał więzadła krzyżowe, więc będzie wyłączony z gry do końca sezonu.

W związku z powyższym można przypuszczać, że Villarreal ma w planach pozyskanie piłkarza spoza Unii Europejskiej. Tymczasem jedno z miejsc dla tego typu zawodników zajmuje 11-krotny reprezentant Japonii. Wygląda zatem na to, że piłkarz wróci pod skrzydła Zinedine’a Zidane’a, który niejednokrotnie wyrażał przekonanie, że Kubo może być w przyszłości gwiazdą Realu Madryt.

Komentarze