Reprezentant Senegalu wzmocnił Real Betis

Youssouf Sabaly
Youssouf Sabaly fot. PressFocus

Real Betis za pośrednictwem swoich mediów poinformował, że pozyskał Youssoufa Sabaly’ego z Girondins Bordeaux. Reprezentant Senegalu zasilił szeregi Andaluzyjczyków na zasadzie wolnego transferu.

  • Real Betis poinformował o wzmocnieniu się w obronie
  • Youssouf Sabaly trafił do teamu z Andaluzji na zasadzie wolnego transferu
  • Defensywa Los Verdiblancos prezentuje się zatem coraz solidniej

Betis z solidnym wzmocnieniem w obronie

Real Betis skorzystał z opcji, że Sabala nie przedłużył kontraktu z klubem z Ligue 1. Tym samym mógł pozyskać solidnego zawodnika do obrony, nie wykładając za niego żadnych pieniędzy.

Manuel Pellegrini był zdecydowany na pozyskanie tego piłkarzy i natychmiast zaczął realizować plan ścignięcia zawodnika na Estadio Benito Villamarin.

28-latek wyróżnia się tym, że jest bardzo wszechstronny i może grać w defensywie praktycznie na każdej pozycji. Zawodnik w szeregach Los Verdiblancos będzie miał zastąpić Emersona, który dołączy do Barcelony.

Sabala w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 33 meczach, strzelając w nich jednego gola. Ponadto na koncie Senegalczyka są też trzy asysty.

Defensywa Betisu wygląda coraz lepiej. Tym bardziej że Juan Miranda został już wykpiony przez Andaluzyjczyków. 21-latek związał się z Betisem kontraktem do 2024 roku. Niedawno nową umowę z klubem do 2023 roku podpisał też Victor Ruiz.

Start nowego sezonu La Liga zaplanowany jest na 13 sierpnia. Finisz rozgrywek ma mieć natomiast miejsce w maju 2022 roku. Na dzisiaj nie jest jeszcze znany dokładny terminarz.

Czytaj więcej: Eden Hazard nie zamierza opuszczać Realu Madryt

Komentarze