Rezerwowi Barcy nie chcą odchodzić latem

Martin Braithwaite (z lewej)
Martin Braithwaite (z lewej) Pressfocus

Martin Braithwaite i Clement Lenglet znajdują się w grupie zawodników, których FC Barcelona chciałby pozbyć się w trakcie letniego okienka transferowego. Według dziennikarzy stacji Cadena Ser, zarówno Duńczyk jak i Francuz chcieliby pozostać w drużynie i udowodnić trenerowi, że zasługują na szansę.

  • FC Barcelona chce ograniczyć swoją kadrę na sezon 2022/23
  • Klub planuje sprzedaż wielu niepotrzebnych zawodników
  • Będący na liście transferowej Lenglet i Braithwaite nie chcą odchodzić latem

Wysokie kontrakty trzymają rezerwowych na Camp Nou

FC Barcelona wciąż znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, a niechęć do odejścia wielu piłkarzy umieszczonych na liście transferowej tej sytuacji nie ułatwia. Klub ma jasno sprecyzowane cele transferowe, które osiągnąć uda się jedynie przy sporych nakładach finansowych. Joan Laporta pracuje wciąż nad uruchomieniem odpowiednich dźwigni finansowych. Blaugrana liczy jednak, że część pieniędzy uda się uzyskać ze sprzedaży zawodników. 

W grupie piłkarzy, których skreślił Xavi znajdują się Oscar Mingueza, Neto, Riqui Puig, Clement Lenglet, Samuel Umtiti i Martin Braithwaite. Zgodę na odejście wyraził już Umtiti, który latem może przenieść się do Olympique Lyon lub Fiorentiny. Z Barcy nie chcą odchodzić natomiast Lenglet i Braithwaite, którzy w poprzednim sezonie pełnili funkcję rezerwowych.

Dziennikarze stacji Cadena Ser przekazali, że zarówno Francuz jak i Duńczyk chcą zostać w zespole i udowodnić Xaviemu, że mogą walczyć o wyjściowy skład. Defensorem mocno interesuje się Tottenham, który zaproponował Barcy wypożyczenie. Koguty nie chcą jednak w pełni pokrywać pensji Francuza, która jest dość wysoka. Braithwaite natomiast dobrze zaczął poprzednie rozgrywki, jednak z gry wyeliminowała go poważna kontuzja. Gdy trenerem został Xavi, Duńczyk praktycznie w ogóle nie dostawał szans do gry. W całej kampanii 2021/22 rozegrał jedynie cztery mecze.

Czytaj też: Przepisy La Liga stoją na przeszkodzie transferu Frenkiego de Jonga?

Komentarze