Granada - Levante
Granada - Levante Pressfocus

Rezerwowy ratuje punkt Granadzie w końcówce spotkania

Levante zremisowało z Granadą 2:2 (1:1) w meczu 22. kolejki La Liga. Dublet zdobył Jose Morales i to po jego trafieniach bardzo bliskimi kompletu byli piłkarze gospodarzy. W doliczonym czasie gry drugiej połowy punkt gościom uratował Roberto Soldado.

W pierwszej połowie nieco lepszą drużyną byli gospodarze, ale swoje szanse kreowali też goście. Obie drużyny wymieniały się ciosami, ale lepszym wykończeniem jako pierwsi popisali się piłkarze Levante. W 30. minucie do odbitej piłki dobiegł Morales, który mocnym uderzeniem z bliskiej odległości pewnie otworzył wynik spotkania.

Goście nie mogli pogodzić się z takim przebiegiem spraw, dlatego jeszcze przed przerwą szukali trafienia wyrównującego. W 43. minucie udało im się zdobyć bramkę do szatni. Po niezbyt pewnym wybiciu jednego z defensorów piłka trafiła do Moliny. Hiszpan zagrał futbolówkę do dobrze wbiegającego Kenedyego, który płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnego golkipera.

W drugiej połowie tempo meczu nieco spadło. Levante oddało więcej strzałów na bramkę przeciwnika, ale to piłkarze Granady stwarzali więcej sytuacji. Na dobrą zmianę zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy. W 64. minucie wpuścił na boisko Jorge de Frutosa, który po chwili zanotował asystę. Hiszpan otrzymał prostopadłą piłkę, wbiegł w pole karne i zagrał do dobrze ustawionego Moralesa. Napastnik uderzeniem od poprzeczki ponownie dał swojej drużynie prowadzenie.

Goście ponownie musieli gonić wynik. Akcje Granady nie były jednak na tyle groźne, aby zagrozić bramce Levante, dlatego wydawało się, że gospodarze dowiozą trzy punkty do końca. W 92. minucie z piłką na skrzydle znalazł się jednak Puertas. Hiszpan dośrodkował futbolówkę do Soldado, który uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 2:2.