Pomocnik Barcy na celowniku Celty Vigo

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Riqui Puig powoli staje się w Barcy “wiecznym talentem” który nie potrafi pokazać go na boisku. Nie stawiał na niego Ronald Koeman, niewiele więcej minut otrzymuje od Xaviego. Hiszpańskie media informują, że zainteresowana pozyskaniem pomocnika Blaugrany jest Celta Vigo. W drużynie z Balearów Puig na pewno miałby więcej okazji do udowodnienia swojej wartości.

  • Riqui Puig jest na końcu w hierarchii pomocników FC Barcelony
  • 22-latek otrzymuje mało szans na grę
  • Hiszpanem interesuje się Celta Vigo

Może czas poszukać szczęścia poza Barceloną?

Od kilku sezonów w Barcelonie przewija się temat roli Riquiego Puiga w drużynie. Hiszpan przejawia duży talent, ale nie dostawał zbyt wielu szans do zaprezentowania go na murawie. Puig grał już pod wodzą kilku trenerów i żaden z nich nie postrzegał go jako zawodnika wyjściowego składu. Spodziewano się, że rola pomocnika zwiększy się wraz z przybyciem Xaviego. Nowy szkoleniowiec rzadko jednak korzysta z usług filigranowego pomocnika. 

Przed sezonem Ronald Koeman sugerował Puigowi odejście na wypożyczenie. Holender nie widział dla niego miejsca w zespole i uważał, że w innym klubie młody pomocnik mógłby się lepiej rozwijać aniżeli w FC Barcelonie. Hiszpan był jednak uparty i za wszelką cenę chciał udowodnić, że jest w stanie odnieść sukces na Camp Nou. W tym sezonie jego liczby wyglądają bardzo mizernie. Zaledwie 380 minut na murawie, co przełożyło się na jedną bramkę.

Według Mundo Deportivo zainteresowanie Riquim wyraża Celta Vigo. Barca byłaby otwarta na sprzedaż 22-latka. W przeszłości do klubu z Vigo wędrowało wielu zawodników, którzy nie przebili się na stałe do podstawowego składu Dumy Katalonii. Wymienić tu można m.in. Nolito, Rafinhę, czy Denisa Suareza. Ich śladem może podążyć także Riqui Puig.

22-latek wyceniany jest na 9 milionów euro. Jego kontrakt z klubem wygasa jednak wraz z końcem przyszłego sezonu, więc Blaugrana nie może zbytnio windować jego ceny.

Komentarze