Uparty wychowanek Barcelony chce walczyć o wyjściowy skład

Riqui Puig
Riqui Puig PressFocus

Riqui Puig nie zamierza skorzystać z licznych opcji wypożyczenia. Wychowanek Barcelony chce podążać drogą Xaviego czy Andresa Iniesty i wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie.

  • Riqui Puig ma kilka ofert wypożyczenia z najmocniejszych lig na świecie
  • Pomocnik był w zeszłym sezonie co najwyżej rezerwowym dla Ronalda Koemana
  • Pomimo, że niewiele wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy, wychowanek Barcelony chce pozostać w klubie i walczyć o miejsce w składzie

Riqui Puig chce zostać w Barcelonie i wywalczyć miejsce w składzie

Riqui Puig nie jest zainteresowany opuszczeniem Barcelony tego lata. Ronald Koeman już przed startem poprzedniego sezonu przekonywał gracza, by ten udał się na wypożyczenie. Pomocnik odmówił, wierząc, że przekona Holendra do postawienia do niego w trakcie kampanii. Nadzieje 21-latka nie odnalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Rozpoczął w wyjściowym składzie zaledwie dwa spotkania ligowe, a łącznie wystąpił w 24 meczach Barcelony we wszystkich rozgrywkach. Były to jednak głównie wejścia z ławki w końcówkach. Puig rozegrał zaledwie 581 minut, co odpowiada łącznie około 6,5 meczu w pełnym wymiarze czasowym.

Sport przekonuje, że wychowanek La Masii ma propozycje z czterech najsilniejszych lig na świecie: angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i niemieckiej. Riqui Puig kategorycznie odmawia jednak odejścia na wypożyczenie, mimo że szanse na przebicie się w klubie jego dzieciństwa maleją. Barcelona jest otwarta na odejście pomocnika, ale ostateczna decyzja należy do samego gracza, którego wartość w futbolu europejskim spada. Dość powiedzieć, że etatowe przebywanie na ławce rezerwowych kosztowało pomocnika miejsce w reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Puig nie dostał także powołania na rozpoczynające się niebawem igrzyska olimpijskie.

Komentarze