Robert Lewandowski na okładce madryckiego dziennika

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Coraz większe zainteresowanie europejskich mediów wzbudza Robert Lewandowski. W Bawarii ważą się losy Polaka, który w ostatnim czasie rozmyśla nad własną przyszłością. Madrycki dziennik AS w sobotnim wydaniu zaprezentował światu okładkę najnowszego wydania. Na niej znał się właśnie “Lewy”, który jak twierdzą hiszpańscy dziennikarze, może latem zasilić szeregi Realu Madryt.

  • AS podsyca transferowe plotki odnośnie zmiany barw przez Roberta Lewandowskiego
  • Polak według niemieckich mediów wyraża coraz większe niezadowolenie w Bayernie
  • Wydaje się jednak, że jedynym miejscem, gdzie może trafić 33-latek, jest Manchester City

Robert Lewandowski trafi do Madrytu?

Potencjalny transfer Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt jest nam znamy przynajmniej od trzech lat. Od tamtej pory już nie raz słyszeliśmy, że polski napastnik wkrótce zmieni klubowe barwy. Tymczasem kolejne sezony mijają, natomiast 33-latek nadal wypełnia swój kontrakt w Bayernie.

Teraz sytuacja nabiera zupełnie innego znaczenia. “Lewy” przed wyjazdem na zgrupowanie kadry, przekazał kolegom z drużyny, że ich współpraca nie jest już tak idealna jak przedtem. Snajper miał na myśli zbyt rzadkie dostarczanie piłek w jego kierunku. Co więcej, najlepszemu strzelcu minionego sezonu nie podoba się ociąganie włodarzy z nowym kontraktem. Bowiem aktualna umowa wygasa już w 2023 r. i z Niemiec dochodzą do nas coraz ciekawsze wieści. Prawdopodobnie zespół z Monachium po cichu próbuje przekonać Erlinga Haalanda do zmiany klubowych barw, co również nie przypadło do gustu Lewandowskiemu.

Dziennik AS w sobotnim wydaniu umieścił na okładce Roberta Lewandowskiego. Piłkarz znajduje się tam nie bez przyczyny. Madryccy dziennikarze uważają, że Królewscy są dla 33-latka priorytetem. Jednak powinniśmy brać te informacje z przymrożeniem oka. Hiszpanie znani są ze swoich głębokich dywagacji w sprawie potencjalnych transferów czy szerzenia plotek w świecie futbolu.

Popatrzmy na to z racjonalnej strony. Ostatnie ruchy Los Blancos na rynku pokazują, że Florentino Perez będzie starał się stopniowo odmładzać kadrę zespołu. Na niekorzyść Lewandowskiego działa jeszcze fakt, że Karim Benzema znajduje się obecnie w życiowej formie i również ma ważny kontrakt do 2023 r.. Francuz ani śni oddawać swojego miejsca Lewandowskiemu, więc bardziej realne szanse na wykup usług reprezentanta Biało-czerwonych ma Manchester City.

Obywatele nie posiadają w składzie klasycznej dziewiątki, z kolei Josep Guardiola znakomicie zna się z Robertem, jeszcze za czasów wspólnej pracy w Niemczech.

Przeczytaj również: Pedri zostaje w Barcelonie. Otrzymał długoletni kontrakt

Komentarze