FC Barcelona potwierdziła transfer Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Nie tylko kibice FC Barcelony, lecz również większość tych z polski mogło w sobotę powiedzieć: doczekaliśmy się. Duma Katalonii ogłosiła oficjalnie, że doszła do porozumienia z Bayernem Monachium ws. transferu Roberta Lewandowskiego. Polak przejdzie testy medyczne i zostanie zawodnikiem wicemistrzów Hiszpanii.

  • FC Barcelona od wielu tygodni negocjowała z Bayernem Monachium transfer Roberta Lewandowskiego
  • Polak miał oferty od PSG i Chelsea Londyn, ale jego intencją było dołączenie do Barcy
  • W sobotę klub wydał komunikat, w którym poinformował o pozyskaniu napastnika

Historia pisze się na naszych oczach

Saga związana z transferem Roberta Lewandowskiego zdawała się ciągnąć w nieskończoność. Katalończycy tygodniami starali się przekonać władze Bayernu Monachium do sprzedaży Roberta Lewandowskiego. Ich oferty były jednak sukcesywnie odrzucane. FC Barcelona się nie zrażała i ponawiała oferty, regularnie poprawiając ich finansowe warunki. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia.

Fabrizio Romano w piątek w nocy poinformował, że Lewandowski zostanie nowym zawodnikiem Barcy. Informacje przekazane przez włoskiego dziennikarza następnego dnia potwierdziły także obozy Bayernu Monachium i Blaugrany. Według mediów kwota transferu ma zamknąć się w 50 milionach euro. Napastnik podpisał z nowym klubem trzyletnią umowę z możliwością przedłużenia jej o rok. 

Robert Lewandowski został tym samym pierwszym Polakiem w historii, który zagra w seniorskiej drużynie FC Barcelony. 33-latek po ośmiu latach opuścił Bayern Monachium, z którym sięgnął m.in. po osiem mistrzostw Niemiec, cztery krajowe puchary, a także triumfował w Lidze Mistrzów.

Czytaj też: FC Barcelona sprzedała napastnika

Komentarze