Wiceprezydent Barcy pomaga uchodźcom z Ukrainy

FC Barcelona
FC Barcelona PressFocus

Wiceprezydent Barcelony Eudard Romeu pomógł uchodźcom z Ukrainy przylecieć do Hiszpanii, aby mogli rozpocząć nowe życie na Półwyspie Iberyjskim. To kolejna osobistość ze świata futbolu, który wspiera osoby poszkodowane w inwazji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów.

  • Eduard Romeu to kolejna osoba ze świata sportu, która wspiera Ukrainę
  • Wiceprezydent Barcy pomógł uchodźcom przylecieć do Hiszpanii
  • Całe piłkarskie środowisko jednoczy się przeciwko wojnie na Ukrainie

Kolejne osoby niosą wsparcie Ukrainie

Romeu, który jest również wiceprezesem Audax Renewables, był w gronie przedstawicieli kilku hiszpańskich firm, jakie zaangażowały się w pomoc Ukrainie. Całą sytuację opisał dziennik Mundo Deportivo, który również zacytował wypowiedź wiceprezydenta Dumy Katalonii. – Ważne jest, aby dać tym ludziom szansę w tak trudnym dla nich czasie – przyznał Romeu.

Wiceprezydent Barcy udał się wraz z kilkoma innymi osobami do Warszawy, gdzie został zorganizowany lot powrotny do Hiszpanii. Na pokładzie samolotu lecącego do stolicy Katalonii znalazło się wielu uchodźców z Ukrainy. Większość z nich to dzieci.

Samolot przybył do Hiszpanii w sobotni wieczór. Część uchodźców została zakwaterowana w Barcelonie. Inni zostali przewiezieni do Madrytu oraz Avili.

Europejski futbol głośno wyraża swoją empatię dla narodu ukraińskiego. Wszystkie transmisje z meczów Primera Division niosą ze sobą jasny przekaz wsparcia dla wszystkich poszkodowanych na Ukrainie.

W niedzielny wieczór Barcelona rozegra kolejny ligowy mecz. Rywalem Katalończyków będzie Osasuna Pampeluna. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Zobacz również: Pique przed okazałym jubileuszem

Komentarze