Ronald Koeman: mógłbym skłamać

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman jest realistą i zdaje sobie sprawę, że wywalczenie awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów przez jego zespół będzie graniczyło z cudem. W pierwszym 1/8 finału Duma Katalonii we wtorkowy wieczór wysoko 1:4 przegrała z Paris Saint-Germain.

– Mógłbym kłamać, ale faktem jest, że przy porażce 1:4 w meczu u siebie, szanse na awans są bardzo małe. Ten mecz pokazuje nam, jak bardzo musimy się poprawić, szczególnie na poziomie Ligi Mistrzów – powiedział Ronald Koeman po zakończeniu meczu, cytowany przez oficjalną stronę UEFA.

FC Barcelona walkę z PSG była w stanie nawiązać jedynie w pierwszej połowie. – Wynik rzeczywiście odzwierciedla to, w jakim stopniu PSG było lepsze od nas. Byli o wiele bardziej skuteczni. Pierwsza połowa była bardziej wyrównana i przy stanie 1:0 Ousmane miał szansę, aby podwyższyć na 2:0. W drugiej połowie mieliśmy problemy w defensywie. PSG pokazało, że pod względem fizycznym są od nas znacznie silniejsi – mówił Koeman

– Nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować fakt, że w drugiej połowie byli od nas lepsi. Pokazali, że mają bardziej kompletny zespół niż my. Akceptujemy to. Musimy jednak poprawić pewne rzeczy w naszej grze. Wiedzieliśmy, że takie rzeczy mogą się przytrafić, ponieważ graliśmy przeciwko świetnej drużynie. Pod względem fizycznym, a także posiadanego doświadczenia, tak naprawdę w wielu rzeczach, są znacznie przed nami – dodał Holender.

Rewanż na Parc des Princes rozegrany zostanie 10 marca.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze