Rosną szanse na transfer Alaby do Madrytu

David Alaba
David Alaba PressFocus

Wszystko wskazuje na to, że David Alaba podpisze w styczniu przedwstępny kontrakt z Realem Madryt i trafi do tego klubu latem. Bayern Monachium nie łudzi się już, że podpisze z tym defensorem nową umowę.

Działacze Realu Madryt od dłuższego czasu mają Alabę na swojej liście życzeń. Teraz nadarza się idealna okazja, by tego piłkarza w końcu pozyskać. Zwłaszcza, że za pół roku wygasa jego umowa z Bayernem Monachium, gdzie gra od 2010 roku.

Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, by osiągnąć porozumienie – powiedział dziennikarzom dyrektor generalny Bayernu Rummenigge. – Mieliśmy wiele rozmów i zaznaczaliśmy, że czekamy na odpowiedź do końca października. Nic takiego nie nastąpiło – dodał.

Defensor po słowie z Realem Madryt

W Bawarii przyznają, że nie łudzą się już raczej, że wznowią z Austriakiem negocjacje. Ten najwyraźniej podjął inną decyzję odnośnie swojej przyszłości. Dziennikarze hiszpańskiego AS-u nie mają wątpliwości, że gracz ten jest już po słowie z Realem Madryt.

Alaba będzie mógł podpisać przedwstępną umowę z Królewskimi już w styczniu. Trafi wówczas do Madrytu za darmo po zakończeniu sezonu.

Komentarze