Barca latem postara się o transfer następcy Busquetsa

Ruben Neves
Ruben Neves Pressfocus

Problemem FC Barcelony od lat jest znalezienie następcy Sergio Busquetsa. Defensywny pomocnik ma już 33-lata, a żaden z piłkarzy a kadrze nie posiada charakterystyki Hiszpana. Klub rozważa sprowadzenie latem piłkarza, który mógłby wejść w jego buty. Jednym z kandydatów Blaugrany jest Ruben Neves z Wolverhamptonu.

  • Barca poszukuje następcy Sergio Busquetsa
  • Żaden z wychowanków, ani zawodników podstawowego składu nie przejawia predyspozycji do gry na pozycji Hiszpana
  • Klub rozważa transfer Rubena Nevesa z Wolverhamptonu

Neves potencjalnym następcą Busquetsa

Busquets od wielu lat pozostaje podstawowym defensywnym pomocnikiem Dumy Katalonii. Każda z prób sprowadzenia piłkarza mogącego zastąpić go w drużynie do tej pory kończyła się fiaskiem. Na pozycji Hiszpana wielokrotnie testowany był również Frenkie de Jong, jednak nie spełniał kompletnie oczekiwań. Wobec zaawansowanego wieku Busquetsa, problem Barcy robi się coraz bardziej poważny. 

W meczach w zakończonym dopiero sezonie La Liga, w których nie grał Busquets, Barca radziła sobie wyraźnie słabiej. Wobec tego zarząd podjął decyzję, że latem spróbuje sprowadzić odpowiedniego zmiennika dla Hiszpana, który w przyszłości mógłby go nawet zastąpić. Jednym z wyborów jest Ruben Neves na co dzień grający w Wolverhampton Wanderes. Portugalczyk ma za sobą bardzo udany sezon w Premier League i wzbudza zainteresowanie wielu europejskich potęg.

Jak podaje dziennik Sport, Blaugrana chciałby ściągnąć pomocnika Wilków, włączając w operację jednego ze swoich piłkarzy. W transfer według dziennikarzy mógłby zostać włączony ktoś z trójki: Mingueza, Riqui Puig lub Nico Gonzalez. Pozyskanie Nevesa powinno być łatwiejsze ze względu na fakt, że współpracuje on z Jorge Mendesem. Klub utrzymuje dobre relacje z agentem i w przeszłości nieraz negocjował już z nim korzystne warunki operacji.

Czytaj dalej: Aurelien Tchouameni zdecydował się na nowy klub

Komentarze