Rusznikarze walczyli do końca, ale to nie wystarczyło

Piłkarze SD Eibar
Piłkarze SD Eibar Pressfocus

Późnym wieczorem byliśmy świadkami derbów Kraju Basków, gdzie walczące o utrzymanie Eibar rywalizowało z Real Sociedad w ramach 32. kolejki La Liga. Gospodarzom nie można było odmówić woli walki, jednak komplet punktów padł łupem Biało-niebieskich, którzy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0 (1:0). Do końca sezonu zostało już tylko sześć meczy. Rusznikarze wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli, a przez serię porażek ich szansa na utrzymanie zmalała do minimum.

Twardy mecz do przerwy

Początek w wykonaniu obu ekip był daleki od ideału. Akcje pozbawione były odpowiedniej dynamiki, z kolei żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Wszystko zmieniło się w 26. minucie, kiedy Alexander Isak wpakował piłkę do siatki Eibar. Młody napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym podczas rzutu rożnego i w odpowiednim momencie oddał strzał w sam środek bramki. Golkiper nie miał większych szans na reakcje, ponieważ Szwed strzelał z bardzo bliskiej odległości.

Gdy Real Sociedad objął prowadzenie tempo meczu znów zwolniło. Momentami byliśmy świadkami brutalnej walki w środku pola. Arbiter do przerwy ukarał żółtą kartką, aż czterech zawodników gospodarzy, z kolei nerwowa atmosfera długo utrzymywała się w powietrzu.

Inne oblicze Eibar w drugiej połowie

Podopieczni Mendilibara wyszli zmotywowaniu na drugą odsłonę spotkania. Eibar chciało jak najszybciej doprowadzić do remisu. Co ciekawe gołym okiem można było zauważyć kompletną przemianę gospodarzy. Rusznikarze zepchnęli rywala do głębokiej defensywy i z każdą kolejną minutą nabierali większej pewności siebie. Natomiast zawodnicy z San Sebastian zupełnie nie przypominali zespołu z przed przerwy. Real Sociedad nie oddał nawet żadnego strzału w kolejnych trzech kwadransach.

Goście skupieni na defensywie robili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać korzystny rezultat do końca. Eibar ma czego żałować, ponieważ stworzyło sobie wiele dogodnych sytuacji, lecz w największym stopniu zawiodła po prostu skuteczność. W konsekwencji Real Sociedad umocnił się na piątej pozycji. Zdecydowanie gorzej wygląda obecna sytuacja Rusznikarzy. Gospodarze na punkty czekają od miesiąca. Seria słabych wyników znacznie skomplikowała walkę o utrzymanie w La Liga.