Sevilla chce napastnika beniaminka La Ligi. Znak jakości Monchiego

Youssef En-Nesyri
Youssef En-Nesyri PressFocus

Umar Sadiq był jednym z głównych architektów awansu Almerii do La Ligi. Sevilla rozważa kupno nigeryjskiego napastnika, w przypadku odejścia Youssefa En-Nesyriego. Beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy oczekuje za swojego podopiecznego około 25 milionów euro.

  • Sevilla, jak dotąd, nie kupiła nikogo w letnim oknie transferowym
  • Klub opuścić może Youssef En-Nesyri
  • Andaluzyjczycy widzą w Umarze Sadiq idealnego następcę. Almeria chce za Nigeryjczyka 25 milionów euro. To spora kwota, ale transakcję aprobuje sam Monchi, który zna snajpera z czasów w Romie

Sadiq na celowniku Sevilli w przypadku odejścia En-Nesyriego

Przed Monchim i Sevillą zapowiada się intensywne lato. Klub na wczoraj potrzebuje dwóch klasowych środkowych obrońców, a do tego dochodzą wzmocnienia innych formacji. Andaluzyjczycy zdają sobie sprawę, że nie mogą przeznaczać na transfery tyle, co choćby Atletico Madryt i poszukują kreatywnych rozwiązań swoich problemów.

Możliwe jest odejście Youssefa En-Nesyriego. Marokańczyk rozegrał świetny sezon 2020/2021. Strzelił wówczas 24 bramki we wszystkich rozgrywkach. Latem zgłosił się po niego West Ham United, ale Sevilla odrzuciła ofertę. Miniona kampania była w wykonaniu 25-latka już znacznie słabsza. Zdobył zaledwie pięć goli i często leczył kontuzje.

Mimo tego Młoty nie straciły swego zainteresowania. Gdyby zaoferowali kwotę oscylującą wokół 30 milionów euro, Monchi zgodziłby się na sprzedaż. Wówczas konieczne będzie też wzmocnienie linii ataku, zwłaszcza, że najprawdopodobniej do Holandii wróci Luuk de Jong.

Andaluzyjczycy specjalizują się w wyszukiwaniu talentów w mniejszych klubach. Teraz na celowniku mają Umara Sadiq. Nigeryjczyk świetnie zaaklimatyzował się w Almerii i był jednym z architektów wielkiego sukcesu klubu, jakim był awans do La Ligi. Dodatkowo 25-latka aprobuje sam Monchi, który pamięta go z czasu spędzonego razem w AS Roma. Problemem może być kwota wymagana przez beniaminka. Almeria to bogaty klub i wie, że Sadiq jest wart sporo. Dlatego też oczekuje za niego 25 milionów euro. To sporo, biorąc pod uwagę, że napastnik nigdy nie zagrał na poziomie La Ligi. Nigeryjczyk pozostaje jednak faworytem na wypadek odejścia En-Nesyriego.

Sadiq w minionym sezonie rozegrał 36 spotkań w drugiej lidze hiszpańskiej. Zanotował w nich aż 18 bramek i 12 asyst.

Czytaj więcej: La Liga wróci w połowie sierpnia. Debiut Lewego na Camp Nou?

Komentarze