Samobójczy gol pogrążył Getafe. Cadiz blisko utrzymania

Cadiz
Cadiz PressFocus

Pierwsze sobotnie spotkanie 30. kolejki hiszpańskiej La Liga zakończyło się wyjazdowym triumfem Cadiz. Drużyna ta pokonała skromnie Getafe (1:0), a o losach meczu zadecydowało samobójcze trafienie. Podopieczni Alvaro są blisko zapewnienia sobie utrzymania.

Drużyna beniaminka radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Przed tą kolejką zajmowała trzynaste miejsce w stawce. Teraz, dzięki wygranej, oddaliła się od strefy spadkowej na odległość dziewięciu punktów. W gorszym położeniu jest zespół Getafe, który ma tyko cztery “oczka” przewagi nad 18. Elche.

O losach sobotniego meczu pod Madrytem przesądził jeden samobójczy gol. którego autorem był w 64. minucie David Timor. Próbował on wybić piłkę po dośrodkowaniu gości, ale przyjął ją tak niefortunnie, że skierował ją do własnej siatki.

Koszmarna nieskuteczność Getafe

Sam mecz nie był zbyt ładnym widowiskiem. Sędzia pokazał łącznie pięć żółtych kartek, w tym trzy z nich gospodarzom. Patrząc na przebieg tego spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Oddali łącznie 19 strzałów na bramkę, ale tylko cztery z nich leciały w światło bramki.

Fakt, ze Getafe przez blisko 60 procent czasu utrzymywało się przy piłce nie miał żadnego przełożenia na wynik. Piłkarze Cadiz rozsądnie bronili się po zdobyciu gola i zachowali czyste konto.

Komentarze