Barca z szansą na pozbycie się stopera

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Wobec fiaska negocjacji ze Stade Rennais coraz większe obawy co do tego, czy uda jej się pozbyć Samuela Umtitiego ma FC Barcelona. Francuz nie znajduje się w planach Xaviego, a chętnych na jego usługi brakuje. Według ESPN, defensor może latem trafić do Olympiakosu Pireus.

  • Pozbycie się Samuela Umtitiego z listy płac jest jednym z letnich priorytetów FC Barcelony
  • Francuz pełni marginalną rolę w zespole, a w zeszłym sezonie rozegrał tylko jeden mecz
  • Zainteresowanie wypożyczeniem stopera wykazał Olympiakos Pireus

Chętni na pozyskanie Umititego są dla Barcy na wagę złota

Letnie okienko transferowe 2022 nie jest pierwszym, w którym Samuela Umtitiego próbuje się pozbyć FC Barcelona. Francuz od kilku sezonów nie prezentuje zbyt wysokiej dyspozycji, a jego pensja jest sporym obciążeniem dla Dumy Katalonii. Defensor w zeszłej kampanii rozegrał tylko jedno spotkanie. 

Kilka tygodni temu pojawił się temat możliwego transferu Umtitiego do Stade Rennais. 28-latek był bliski przenosin do Francji, ale do finalizacji operacji nie doszło. W mediach pojawiła się wówczas informacja, że stoper nie przeszedł testów medycznych, dlatego też Rennes zrezygnowało z jego pozyskania. Zostało to dość szybko zweryfikowane jako zwykła plotka, na którą zareagował zarówno sam zawodnik, jak i dyrektor francuskiego zespołu. 

Zdaniem dziennikarzy ESPN zainteresowanie Umtitim wykazał Olympiakos Pireus. W przyszłym tygodniu grecki klub będzie rozmawiał z Barceloną na temat rocznego wypożyczenia obrońcy. Najtrudniejsze może być ustalenie podziału co do podziału jego pensji. Barca będzie dążyła do tego, żeby grecki zespół przejął na siebie jej większą część.

Sprawdź: Celta bliska pozyskania stopera FC Barcelony

Komentarze