Samuel Umtiti wróci latem na stare śmieci?

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

W sezonie 2021/22 Samuel Umtiti rozegrał w barwach FC Barcelony jeden mecz. Francuz jest niemal nieprzydatny i klub będzie szukał jakiegoś rozwiązania, które będzie korzystne dla obu stron. Jak donosi kataloński Sport, obrońca może latem wrócić do Olympique Lyon, z którego przyszedł do Barcy w 2016 roku.

  • Od kilku sezonów Umtiti nie odgrywa w Barcy większej roli
  • Ma to związek z częstymi problemami zdrowotnymi, które trapią piłkarza
  • Latem klub będzie chciał się go pozbyć

Ogromny zjazd w kilka sezonów

Samuel Umtiti od kilku sezonów jest dla FC Barcelony problemem. Od czasu odniesienia poważnej kontuzji kolana Francuz znacząco obniżył swój poziom i przestał się rozwijać. Od ponad trzech lat defensor pełni głównie rolę rezerwowego, a jego wynagrodzenie jest jednym z najwyższych w drużynie. Latem Umtiti poprosił o jeszcze jedną szansę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Zagrał w raptem jednym meczu, a w trakcie sezonu doznał urazu i od grudnia 2021 roku nie pojawił się na murawie.

Klub będzie starał się sprzedać go latem, ale problemem może okazać się już znalezienie klubu chętnego na zakontraktowanie kontuzjogennego stopera, który praktycznie nie gra. Według dziennika Sport, pomocną dłoń w stronę defensora może wyciągnąć jego były klub – Olympique Lyon. Problemem mogą okazać się jednak kwestie finansowe. 

Do tej pory Umtiti upierał się na pozostanie w Barcelonie, ale powoli zaczyna akceptować już, że Blaugrana na niego nie liczy. Obrońca, który w lipcu 2018 roku wyceniany był na 70 milionów euro, obecnie wart jest zaledwie 2 miliony. Jest to wręcz spektakularny spadek wartości.

Czytaj też: Bayern monitoruje sytuację gwiazdy FC Barcelony

Komentarze