Samuel Umtiti dostał ultimatum od FC Barcelony

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Samuel Umtiti nie jest mile widziany w szeregach FC Barcelony. Ronald Koeman nie zamierza korzystać z usług Francuza w tym sezonie. Tym samym klub postawił 27-latkowi ultimatum, które nie daje innego wyjścia, jak natychmiastowa zmiana otoczenia.

  • Samuel Umtiti nie znajduje się w planach FC Barcelony na sezon 2021/22
  • Klub od dłuższego czasu stara się sprzedać lub wypożyczyć obrońcę
  • Otoczenie Francuza regularnie jednak odrzuca potencjalne oferty, czym zirytowało Joana Laportę

Samuel Umtiti na wylocie z Barcelony

FC Barcelona musi zniwelować budżet na pensje piłkarzy do minimum. Klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, stąd też nadszedł czas na podjęcie radykalnych decyzji.

Kataloński Sport doniósł, że Blaugrana postawiła w ostatnich dniach ultimatum jednemu ze swoich zawodników. Jest nim Samuel Umtiti. Stoper w zeszłym sezonie rozegrał jedynie 16 spotkań. Najpierw został wyeliminowany przez kontuzję, z kolei później nie był w stanie odzyskać optymalnej formy.

Francuz nie zamierza godzić się na obniżkę płac, co więcej odrzucił również wszystkie oferty zainteresowanych drużyn wykupem jego usług. Zachowanie defensora nie przypadło do gustu kibicom Blaugrany, którzy wyrazili swoje niezadowolenie podczas pucharowego starcia z Juventusem. Wówczas Umtiti został wygwizdany i nie zjawił się na oficjalnej prezentacji drużyny.

Teraz cierpliwość kończy się również Joanie Laporcie. Prezydent Barcy postawił sprawę jasno. Poinformował przedstawicieli 27-latka, że jeżeli do końca sierpnia piłkarz nie przystanie na żadną z ofert zmiany otoczenia, klub będzie musiał rozwiązać z nim kontrakt ze skutkiem natychmiastowym.

W takim przypadku Umtiti mógłby pójść na wojnę z Dumą Katalonii. Wówczas sprawa zostałaby zgłoszona do sądu i istnieje prawdopodobieństwo, że Barca przegrałaby ten spór i została zmuszona do wypłacenia milionowego odszkodowania.

Przeczytaj również: Koeman chce kolejnego napastnika

Komentarze