Samuel Umtiti otrzyma drugą szansę

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Ronald Koeman odstawił kilku piłkarzy na boczny tor. Jednym z nich był Samuel Umtiti. Francuz postawił jednak na swoim i pozostał w klubie. Po przejęciu sterów przez Xaviera Hernandeza okazało się, że stoper jest całkiem w dobrej kondycji. Katalońskie media uważają, że -latek powinien dostać szansę na grę zaraz po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej.

  • Xavi podążą zupełnie inną drogą niż jego poprzednik
  • Hiszpan pracuje nad poprawą sytuacji w Barcelonie, a także nad przywróceniem przyjaznej atmosfery
  • Wcześniej zapowiedział, że wierzy w powrót Debmele, natomiast teraz dał drugą szansę Umtitiemu

Xavi nie zamierza skreślać zawodników już na starcie

Xavier Hernadnez nie zamierza wprowadzać gęstej atmosfery tuż po objęciu dowództwa nad szatnią FC Barcelony. Szkoleniowiec sprawdzi wszystkich piłkarzy dostępnych w kadrze. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że również Dembele może spać spokojnie. Teraz z Katalonii doszły słuchy o kolejnym Francuzie, który nie miał lekko z Ronaldem Koemanem.

Samuel Umtiti nie dostał jeszcze szansy na występ w tegorocznej kampanii. Wszystko może się jednak zmienić po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej. Stoper dołączył do Blaugrany w 2016 r. W dwóch pierwszych sezonach spisywał się dobrze, ale później doznał poważnej kontuzji kolana. Uraz dawał o sobie znać w kolejnych miesiącach, przez co pod kierownictwem Holendra, automatycznie został skreślony z pierwszego składu.

Tymczasem z wieści przekazanych przez Mundo Deportivo możemy wysnuć interesujący wniosek. Umtiti od pierwszych treningów z Xavim wygląda przyzwoicie. Otrzymał też pochwały od 41-latka, który chętnie sprawdziłby go na boisku. Stąd też istnieje szansa na powrót 27-latka do piłkarskich obowiązków.

Najbliższa okazja nadarzy się już 20 listopada. Wówczas będziemy świadkami derbów Katalonii. Z racji, że Espanyol ma tyle samo punktów co Barca, starcie powinno być całkiem atrakcyjne dla oka.

Przeczytaj również: Xavi wprowadził żelazne zasady w Barcelonie

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze