Gracz Celty skazany na cztery lata więzienia, szybka reakcja klubu

Santi Mina
Santi Mina PressFocus

Santi Mina w środę usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne kobiety. Celta Vigo natychmiastowo zawiesiła Hiszpana aż do rozwiązania sytuacji – napastnik zamierza się bowiem odwoływać.

  • Santi Mina został skazany na cztery lata więzienia za wykorzystanie seksualne kobiety w 2017 roku
  • Oskarżany o współudział kolega piłkarza, David Goldar, został uniewinniony
  • Celta Vigo tymczasowo usunęła 26-latka z pracy z pierwszym zespołem. Klub zamierza poczekać z ostateczną decyzją do zakończenia sprawy. Hiszpan zamierza się bowiem odwoływać od kary

Santi Mina skazany na cztery lata więzienia!

Czarne chmury zebrały się nad Santim Miną. 26-latek usłyszał w środę wyrok czterech lat pozbawienia wolności. Tak orzekł sędzia zajmujący się sprawą wykorzystania seksualnego kobiety z 2017 roku. Owa kobieta zeznała, że napastnik Celty Vigo zgwałcił ją w kamperze, którym pojechała wraz ze swoim chłopakiem, a kolegą Miny – Davidem Goldarem. Ten to również piłkarz. Występuje w drugoligowej Ibizie. Choć poszkodowana wnioskowała o skazanie również Goldara za współudział, sędzia uniewinnił 27-latka.

Mina, poza wyrokiem czterech lat pozbawienia wolności, został też ukarany zakazem zbliżania się do ofiary na odległość 500 metrów przez dwanaście lat. Otrzymał też nakaz zapłacenia 50 tysięcy euro grzywny. Hiszpan zamierza się odwołać, ale Celta Vigo nie zamierza czekać z reakcją na wynik tego działania.

“Postanowiliśmy tymczasowo usunąć zawodnika z czynności związanych z pierwszym zespołem. Nie będzie to miało uszczerbku dla dalszego wykonywania obowiązków wskazanych przez klub. Celta szanuje prawo zawodnika do obrony, ale jest zobowiązana do podjęcia działań przeciwko zdarzeniom, które podważają wizerunek klubu i bezpośrednio atakują jego wartości” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu drużyny z Balaidos.

Mina trafił do Celty Vigo w 2019 roku jako wolny zawodnik. W tym sezonie rozegrał 35 spotkań. Zanotował w nich dziewięć bramek i pięć asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze