Sarabia może niebawem wrócić do La Liga

Pablo Sarabia
Pablo Sarabia fot. PressFocus

Pablo Sarabia prawdopodobnie wkrótce zmieni barwy klubowe. Najnowsze doniesienia serwisu Record.pt sugerują, że piłkarz może wkrótce zasilić szeregi Villarreal. Suma transakcji może wynieść 20 milionów euro.

  • Pablo Sarabia może niebawem wrócić do ligi hiszpańskiej
  • 29-latek znalazł się na celowniku Villarreal
  • Nowy napastnik jest potrzebny trenerowi Unaiowi Emery’emu, bo kontuzje leczy Paco Alcacer

Villarreal w poszukiwaniu nowego napastnika

Pablo Sarabia jest aktualnie zawodnikiem Paris Saint-Germain, ale wypożyczonym do Sportingu. W tym sezonie piłkarz rozegrał 25 spotkań, w których zdobył osiem bramek. Ponadto na koncie piłkarza znalazło się pięć asyst.

Obecna umowa 16-krotnego reprezentanta Hiszpanii z PSG obowiązuje do 2024 roku. Z kolei do ekipy z Portugalii zawodnik został wypożyczony do końca trwającej kampanii. Niemniej wszystko wskazuje na to, że niebawem zawodnik zmieni pracodawcę. Kolejnym klubem Sarabii może być Villarreal, który chce się wzmocnić w ofensywie.

Żółta Łódź Podwodna w tym sezonie jest jedną z najskuteczniejszych ekip w La Liga, legitymującą się 33 trafieniami. Najlepszym strzelcem drużyny jest Gerard Moreno, który zdobył osiem bramek. Rozpatrywanie transferu z udziałem Pablo Sarabii jest natomiast następstwem tego, że kontuzje leczą Paco Alcacer i Boulaye Dia.

29-latek urodzony w Madrycie w swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak: Real Madryt, czy Sevilla. W ramach La Liga rozegrał jak dotąd 232 mecze. Zdobył w nich 38 bramek. Zaliczył również 45 asyst.

Czytaj więcej: La Liga: tylko dziewięć goli w niedzielę, pasjonujący hit w Villarreal – podsumowanie 20. kolejki

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze