Sarri: Bez Higuaina gra nam się ciężej

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w środowy wieczór nie bez kłopotów Genoę CFC, zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie rywalizacji. Tymczasem po zakończeniu meczu trener mistrzów Włoch dał do zrozumienia, że brak Gonzalo Higuaina w składzie jego zespołu był bardziej odczuwalny, niż nieobecność Miralema Pjanicia.

Czytaj dalej…

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była rozegrana w wolnym tempie, byliśmy też trochę niepewni w naszych poczynaniach, co sprawiło, że rywal zbyt łatwo zamykał swoją przestrzeń – mówił Maurizio Sarri w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Genoa bardzo dobrze wymieniała piłkę między sobą, co sprawiało, że gra tej ekipy w ogóle nie wskazywała na to, że mierzyliśmy się z drużyną z dołu tabeli – dodał Włoch.

– Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliliśmy w samej końcówce spotkania, ale moim zdaniem była to konsekwencja ciężkiej pracy wykonanej we wcześniejszych fragmentach meczu i naszych sytuacji strzeleckich – kontynuował opiekun Juve.

– Aktualnie nie wykorzystujemy wystarczająco wszystkich swoich możliwości, a ponadto zbyt łatwo tracimy gole – zaznaczył Sarri.

W środku pola w środowy wieczór rządzić i dzielić miał Rodrigo Bentancur, gdyż kontuzjowani byli Bośniak Pjanić i Argentyńczyk Higuain.

– Genueńczycy naciskali na Rodrigo, więc trudno mu było grać w defensywie. Czasem nasza gra w tej sferze boiska wyglądała nieźle, a czasem nieco gorzej – mówił opiekun Bianconerich.

– Co do Higuaina muszę powiedzieć, że to nasz jedyny piłkarz, który ma cechy typowego napastnika. Pozostali piłkarze, których mamy do gry na tej pozycji, są są nieco bardziej wszechstronni. Mimo że posiadamy długo piłkę, to zwykle bez Gonzalo nie mamy wystarczająco dużo okazji strzeleckich w polu karnym rywala – przekonywał włoski szkoleniowiec.

Komentarze